MASO UZENINY POLIČKA, a.s.

Historie firmy:

Ryze česká společnost Masokombinát Polička a.s. se zaměřením na produkci masa a masných výrobků zahájila svoji novodobou historii v roce 1985 a to ve zcela novém moderním podniku, který má své sídlo na pomezí Českomoravské vrchoviny v těsné blízkosti města Poličky, jehož jméno nese od počátku ve svém názvu.

Po privatizaci v roce 1992 noví majitelé postupně zmodernizovali výrobní technologie. Všechny vložené investice se zúročily ve vysoké kvalitě, vzhledu a zdravotní nezávadnosti masa i masných výrobků. 

Od září roku 2013 nese společnost nový název a to Masokombinát Polička a. s., současně s názvem byl proveden rebranding logotypu a nově užíváme zkratku jména podniku Masokombinát Polička s důrazem na českou firmu – MKP. CZ.

Masokombinát Polička a.s. je dynamicky se rozvíjející společností, která zaujímá významné a stabilní místo na trhu s hovězím i vepřovým masem a uzeninami.
Řadíme se mezi největší dodavatele hovězího masa v rámci České republiky.
Zajišťujeme kompletní výrobní program od porážky jatečních zvířat až po výrobu uzeniny. Denně nakupujeme jateční zvířata od českých zemědělců a farem. Výsekové maso expedujeme v různých úpravách, vždy dle požadavků zákazníků. Realizujeme také specifické požadavky na úpravu masa i uzeniny včetně balení. V širokém portfoliu masných výrobků naleznete tradiční měkké, sekané a trvanlivé fermentované výrobky stejně jako mnohé speciality. Flexibilně reagujeme na měnící se potřeby zákazníků a průběžně inovujeme portfolio výrobků i jejich expedičního provedení včetně balení.

Řada oceněných produktů je důkazem kvality výrobků, každý výrobek je současně výsledkem kvalifikované práce našich zaměstnanců.
V neposlední řadě podléhá veškerá produkce nepřetržitému veterinárnímu i jakostnímu dohledu.
Firma je schopna uspokojit široké spektrum zákazníků. Stále se rozšiřující klientelu tvoří více než 3 000 maloobchodních prodejen, řeznictví, restaurací, jídelen i retailových společností z celé České republiky a jiných částí Evropy.  Spolupráce se zákazníky a obchodními partnery je jednou ze základních hodnot naší společnosti. Kvalitní zákaznický servis a seriózní jednání je pro nás samozřejmostí. Příjem objednávek zajišťujeme denně, stejně tak i závoz dodávky prostřednictvím vlastního vozového parku, čímž je zajištěn nepřetržitý chladící řetězec až k zákazníkovi.
Splňujeme vysoké požadavky v oblasti hygieny, logistiky i výrobních technologií. Důkazem je řada firemních certifikátů s platností i na mezinárodní úrovni.
Jsme držitelem certifikátu systému managementu jakosti podle norem ISO 9001:2000, certifikátu systému kritických bodů HACCP zaměřený na důsledné sledování zdravotní nezávadnosti produkce a  dále pak certifikátu potravinářského závodu schváleného a registrovaného pro obchodování v rámci Evropské unie. Výsledkem intenzívní kvalitní práce všech pracovních týmů je také certifikát dodavatele firmy McDonald´s. Taktéž vlastníme několik ocenění Klasa, Český výrobek a řadu regionálních ocenění.

Našim cílem je nadále pokračovat v oboustranně výhodné spolupráci s každým naším zákazníkem, zajišťovat komplexní servis, realizovat vysoké individuální požadavky s důrazem na kvalitu produkce.

Popis činnosti a portfolia výrobků:

V rámci České republiky patří Masokombinát Polička, a.s. mezi největší producenty masa. Zajišťuje kompletní  výrobní program od porážky až po výrobu uzenin. Pro výrobu se používají pouze suroviny prvotřídní kvality. Z těchto surovin je vyráběn sortiment čerstvého výsekového masa vepřového, hovězího a taktéž masných výrobků. Zákazníci v širokém sortimentu naleznou tradiční měkké, sekané a trvanlivé fermentované výrobky a speciality. 
Specifikem firmy je krájení veškerého sortimentu uzenin a masa dle požadavků zákazníka. Všechno zboží je baleno v ochranné atmosféře, čímž se prodlužuje jeho trvanlivost. Samozřejmostí je stálá veterinární i jakostní kontrola produkce.

Soutěže a ocenění:

Masným výrobkům firmy Masokombinát Polička a.s. bylo uděleno mnoho ocenění, např.:
národní značka kvality pro zemědělské a potravinářské produkty KlasA, Čestné uznání „MLS“ Pardubického kraje výrobkům Kamenecká klobása, Rubín, Poličský mamut, Paštika s olivami a Vepřová krkovice s kostí plátky ke grilování, dále ocenění Zlatá Salima a Zlatý IBUCOP z brněnské Salimy, Zlatá pečeť z výstavy EX Plzeň.
V roce 2008 získal Masokombinát Polička a. s.  certifikát ISO 2008, čímž byl zaveden systém managementu jakosti. Udělení tohoto certifikátu je výsledkem týmové práce všech zaměstnanců při zavádění jednotlivých standardů do každodenní činnosti společnosti.
Dále je společnost držitelem certifikátů IFS a IFS logistic a HACCP, zaměřeného na důsledné sledování zdravotní nezávadnosti celé produkce. Dokladem kvality produkce je certifikát dodavatele pro firmu McDonald´s.

Kontakt:

Ing. Josef Hantsch – obchodní ředitel

Tel.: 461 752 117
Email: hantschj@mupolicka.cz
Web: www.mupolicka.cz

Adresa: Kamenec u Poličky 300, 572 01

Certifikované výrobky Jsme tu doma - doporučeno zákazníky:

  • Dunajská klobása
  • Játrová cihla delikates
  • Poličan poličský
  • Šunkový salám zauzený
  • Vysočina
  • Sdílet na Facebooku