Zemědělsko-obchodní družstvo Žichlínek

Historie firmy:

Ve druhé polovině 19.stoleti dochází ke zprůmyslnění výroby. Na to navazuje i průmysl potravinářský. V roce 1893 byla založena v Lanškrouně společnost řezníků a uzenářů. O dva roky později roce 1895 byla vybudována Městská jatka. Ta provozovala svoji činnost až do doby, než byla začleněna do Východočeského průmyslu mastného Březhrad.
Po roce 1990 byla Jatka vrácena městu Lanškroun. Rozhodovalo se o dalším postupu a využití jatek.
Spolu se ZOD Žichlínek, které hospodaří i v katastru města, se rozhodla jatka rekonstruovat a znovu uvést do provozu.
Byla založena společnost Jatka Lanškroun s.r.o.. Koncem roku 1994 byla znovu uvedena do provozu. Přístavbu jsme stavěli s cílem, aby jatka odpovídala veterinárním a hygienickým předpisům, které budou uplatněny po vstupu do EU.
Od října 2001 se stává jediným vlastníkem Jatek Lanškroun s.r.o. Zemědělsko-obchodní družstvo Žichlínek. To odkoupilo podíl města Lanškroun.

V roce 2002 bylo rozhodnuto o výstavbě nové výrobny uzenin, doposud provozované v ZOD Žichlínku v areálu kuchyně. Nová výrobna v areálu Jatek zahájila provoz v lednu 2003.
ZOD Žichlínek je hlavním dodavatelem jatečných zvířat – prasat i skotu, která produkuje na svých farmách. I další nakoupená zvířata pocházejí od soukromníků z našeho regionu. Zpracováváme pouze český dobytek z nejbližšího okolí Lanškrouna.
Toto spojení velice prospívá kvalitě a čerstvosti našich produktů, bez zbytečné nákladné přepravy zvířat. Snažíme se tak šetřit přírodní prostředí a prodávat čerstvý sortiment v našem nejbližším okolí

Popis činnosti a portfolia výrobků:

Jateční činnost
Bourání masa
Výroba uzenin
Doprava masa a masných výrobků
Dodávka: vepřových půlek
hovězích čtvrtí
dělené výsekové maso a droby

výrobky tepelně opracované:

– uzením
– vařením
– pečením
– škvařením

Kontakt:

Totušek Josef

Tel.: 465 322 992
Email: jatka@tiscali.cz
Web:

Adresa: Dukelských hrdinů 359, 563 01 Lanškroun

Certifikované výrobky Jsme tu doma - doporučeno zákazníky:

  • Pirátská klobása – bez lepku
  • Tlačenka masová libová – bez lepku
  • Sdílet na Facebooku