Pekárna Letohrad

Historie:

Společnost Pekárna Letohrad, s.r.o. vznikla v roce 1990. V témže roce zakoupila objekt čp. 47 na náměstí v Letohradě. Tento potom společníci svépomocí zrekonstruovali. V přízemí byla zřízena prodejna a ve dvoře přistavěn objekt výrobny. V listopadu roku 1991 se rozběhl zkušební provoz, a v lednu 1992 jsme začali rozvážet jemné a běžné pečivo do okolních vesnic a měst. V roce 2003 byla uskutečněna přístavba expedice a moučného hospodářství. Tu si vynutily jednak narůstající objem výroby, rozšíření sortimentu o chléb, a také nová legislativa. V roce 2007 jsme převzali pekárnu „Orličanka“ v Jablonném nad Orlicí a přesunuli do ní výrobu speciálních druhů pečiva a koblih.

Popis činnosti a portfolia výrobků:

Náš dnešní sortiment tvoří více než 80 výrobků v základní nabídce a dalších 40 druhů v nabídce speciální. Jsme pekárna řemeslného typu, s velkým podílem ruční práce a tradičními výrobními postupy. Běžné pečivo, světlé i vícezrnné, je tvarováno strojově. Celý široký sortiment jemného pečiva, který čítá více než 50 položek plníme a tvarujeme výhradně ručně. Vše se potom ručně se odsazuje na pečící plechy a po nakynutí peče ve vozíkových boxových pecích. V našem portfoliu máme také 13 druhů chleba, a i ty jsou převážně čistě ruční záležitostí.

Naše výrobky se odlišují právě vysokou přidanou hodnotou, která je dána nejen vysokým podílem ruční práce, ale i množstvím náplní a bohatostí.

Kontakt:

Tel.:
Email: objednavky@bapa.cz
Web: www.pekarnaletohrad.cz

Adresa: Václavské náměstí čp. 47, 561 51 Letohrad

Certifikované výrobky Jsme tu doma - doporučeno zákazníky:

  • Kobliha
  • Makovec
  • Sýrovka
  • Sdílet na Facebooku