NOPEK Vysoké Mýto

Historie:

Pekárna NOPEK Vám své výrobky nabízí již od září 1991 a zásobuje jimi řadu obchodů nejen ve Vysokém Mýtě a okolí.

Po sametové revoluci 1989 a změně politického klimatu byla zahájena privatizace, probíhaly restituce a také se vytvářely podmínky pro podnikání. Této možnosti využila i skupina řídících pracovníků bývalého závodu VčPC Vysoké Mýto, ze kterého, na základě privatizačního projektu, odkoupila pekárny Hrušová, Svitavy a Lanškroun.

Tomuto předcházela veřejná dražba pekárny Hořice v Podkrkonoší, která byla i přes značnou konkurenci úspěšná a stala se tak základním kamenem společnosti. Dále byla pronajata perníkárna Česká Třebová, kde se vyráběl perník a trvanlivé pečivo. Výroba zde byla ukončena v roce 2009, když se nepodařilo dohodnout nové podmínky se spoluvlastníky nemovitosti. Důležitý byl i odkup objektu v bývalých kasárnách, kde vznikla tradiční pekárna, cukrárna, kavárna a také kanceláře pro vedení společnosti i kanceláře jednotlivých oddělení. Dále byl odkoupen objekt, kde bylo vybudováno technické zázemí údržbářských dílen. Také byl vybudován firemní sklad zaměřený na vlastní zásobování našich pekáren a velkoobchodní činnost. Pro zabezpečení zdravotní a hygienické nezávadnosti výrobků byla uvedena do provozu analytická a mikrobiologická laboratoř, které dodnes kontrolují suroviny i hotové výrobky.

Od roku 2000 je firma certifikována společností BVQI. Nejdříve byla uplatněna norma ISO 9001:2000, v současné době je certifikováno podle standardu FSSC 22000. Je potřeba připomenout i to, že NOPEK byla první pekařská firma certifikovaným systémem HACCP zabezpečující zdravotní a hygienickou nezávadnost výrobků.

Společnost se postupně rozvíjela a také začala zaměstnávat stále více pracovníků. Současný stav je okolo 390 zaměstnanců a roční výrobou 360 mil. Kč. Je vyráběn sortiment 620 různých výrobků v ročním objemu 12 000 tun, které se rozváží na více jak 2 200 odběrných míst.

NOPEK je aktivním členem Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů ČR a také družstva ČEMPEK se sídlem v Jihlavě. Toto sdružení šesti společností uplatňuje především společnou marketingovou politiku a nákup surovin.

Od počátku firmy bylo do nových technologií a rozvoje jednotlivých provozoven investováno přes 200 mil. Kč. Zájmem firmy je, aby společnost byla vnímána jako spolehlivý, solidní obchodní partner, dodávající na trh kvalitní výrobky a takto si získávala okruh spokojených zákazníků.

Popis činnosti a portfolia výrobků:

Hlavním programem je výroba, distribuce a prodej pekařských a cukrářských výrobků, při použití tradičních i průmyslových způsobů výroby. Dalšími aktivitami společnosti je obchod, včetně velkoobchodní činnosti, doprava a opravárenská činnost strojního zařízení pro pekárny a cukrárny.

Základními pravidly výroby je především vysoká úroveň hygieny, laboratorní kontrola a zpracovávání kvalitních ověřených firemních receptur. Profesionalita řídících pracovníků, důsledná kontrola a snaha výrobních dělníků mají jediný cíl – vše pro spokojenost zákazníků.
Jsme držiteli těchto certifikátů: HACCP, ISO 9001:2000, IFS

Soutěže a ocenění:

Značku kvality KLASA najdete na těchto našich produktech:

  • Mazanec tukový s rozinkami 750 g, 400 g
  • Chléb tmavý 900 g, 750 g, 440 g, 340 g
  • Vánočka tuková s rozinkami 750 g, 400 g, 200 g
  • Chléb žitnozrnný „Žitňák“ 500 g

Kontakt:

Tel.: 465 467 622
Email: obchodni@nopek.cz
Web: www.nopek.cz

Adresa: Náměstí pod Kaštany 724, 566 01 Vysoké Mýto

Certifikované výrobky Jsme tu doma - doporučeno zákazníky:

  • Buchta s náplní povidlovou
  • Chléb konzumní kmínový
  • Kostka tmavá s posypem
  • Rohlík standard
  • Sdílet na Facebooku