Rychnovské pivo

Cena:

Zilvar 10° 1l…………..44,90 + 15,- záloha na láhev
Kaštan 11° 1l…………46,90 + 15,- záloha na láhev
Kněžna 12° 1l………..49,90 + 15,- záloha na láhev

Zilvar 10°
Pivo tzv. „výčepního“ typu, dobře zahánějící žízeň a zvoucí k celovečernímu posezení. Kombinací dvou druhů chmele – žateckého červeného a vysokoobsažného chmele „Sládek“ se dosahuje nevtíravé,
ale pikantní hořkosti  vyzývající k dalšímu napití. Nižší  koncentrace mladiny a vyšší prokvašení dává pivu lehkost a dobrou pitelnost. Kvalitní slad plzeňského typu je zárukou velmi světlé, oku lahodící barvy. Rychnovský Zilvar navazuje na původní rychnovské pivo 10st., vyráběné ve zdejším pivovaru od roku 1928.

Kaštan 11°
Pivo polotmavého typu s jasnou, jantarovou barvou a mírně nahnědlou pěnou. Speciální sladkohořké chuti se dosahuje kombinací různých druhů sladů, kde obzvlášť karamelový slad určuje finální nezaměnitelnou chuť výrobku. Nižším prokvašením dostává pivo patřičnou plnost. Pivu dominuje karamelová vůně, příjemně ladící s chmelovým aromatem.
Polotmavý Kaštan má ambice navázat na tradiční výrobu  tmavého 12 st. rychnovského Granátu z 30. a 40 let minulého století.

Kněžna 12°
Klasický světlý ležák českého typu, vařený podle původní receptury sládka Jana Mikše z 30. let minulého století, který byl distribuován do obchodní sítě do roku 1961 pod názvem 12 st. Rychnovský ležák.
Pivo se vyznačuje výraznější hořkostí, plnější chutí a ostrým řízem.  Výroba vychází z  nejlepších pivovarských  surovin a osvědčeného kmene pivovarských kvasinek.
Delší doba ležení a zrání piva  v ležáckých tancích dodává nápoji potřebné harmonizující složky.

Sdílet na Facebooku