Farmářský balíček s BIO uzeninou

Vážení zákazníci Farmářských dnů,
mnoho z Vás se  v poslední době ptalo, zda by bylo možné do našich farmářských balíčků přidat i nějaké uzenářské výrobky, které by byly v BIO kvalitě. Oslovili jsme proto naše partnery v regionu, zda mají ve své produkci i BIO výrobky. V našem regionu však není žádný zpracovatel, který by se specializoval na uzenářskou výrobu s biocertifikací.
Spojili jsme se tedy s BIOFARMOU Sasov z Českomoravské vrchoviny ( www.biofarma.cz ), která je svým přístupem k chovu zvířat a dalším zpracováním produktů v rámci České republiky výjimečná. Zvířata zde chovají v naprosté symbióze s přírodou s výrazným akcentem na pohodu chovaných zvířat. V zájmu co nejnižších stresů u zvířat, pak BIOFARMA Sasov vybudovala i vlastní biojatka. Ve vlastních uzenářských výrobcích najdete pouze kvalitní bio maso ze zvířat z této farmy, bio koření a mořskou nebo kuchyňskou sůl. Všechny výrobky jsou také přirozeně bezlepkové. Zásadně není použit ani žádný separát či umělá aditiva, barviva, dochucovadla (glutamát), konzervanty (vč. fosfátů a dusitanových solicích směsí – tzv. rychlosůl neboli praganda).

Dovolujeme si tímto přenést tyto výjimečné výrobky i na Váš stůl.

SYSTÉM DODÁNÍ
Objednávejte v pondělí – vyzvedněte následující týden v pátek.
(Např. objednáte-li si v pondělí 8. 7. 2013, balíček budete mít připraven na prodejně k vyzvednutí v pátek 19. 7. 2013)
O konkrétním datu vyzvednutí balíčku Vás bude rovněž informovat personál prodejny.

Farmářský balíček s BIO uzeninou má toto složení:
– kančí BIO lovečák 300 – 310 g
– BIO Sasovská játrová paštika 250 g
– BIO Sasovská klobása 280 – 290 g ( BIO Sasovská uzená vepřová kýta 180 g)
– BIO škvařené sádlo 400 g

Cena: 349,- Kč (cca 1,25 kg)

Složení jednotlivých výrobků:
Kančí biolovečák

Složení: bio vepřové maso, bio vepřové sádlo, bio hovězí maso, mořská sůl, bio třtinový cukr, bio glukóza, bio pepř, bio hřebíček, kyselina askorbová. Obsah soli max. 4,2%. Obsah tuku max. 50%. Bezlepkový. Výjimečný výrobek, který splňuje více než požadované standardy pro biovýrobky. Trvanlivý fermentovaný salám bez dusitanů a dalších „éček“, bezlepkový. Maso pro přípravu salámu je převážně z nekastrovaných kanečků sasovského chovu. Kančí biolovečák získal titul Česká biopotravina roku 2010!

Bio Sasovská játrová paštika
Složení: bio vepřové maso 58%, bio vepřová játra 22%, bio vepřové kůže, 10% bio vývar, bio koření, jedlá sůl. Tuk max. 40%, sůl max. 2%.

Konzistence není pastovitě homogenní, ale jelikož se jedná o selskou paštiku domácího typu, je hrubozrnná. Můžete tak snadno zjistit z čeho se paštika skutečně skládá. Domácí paštika je také typická tukovou vrstvičkou na povrchu, kdy lehčí tuk (který není uvnitř paštiky vázán chemickými přídavky, jako u konvenčních výrobků) přirozeně vystoupá na povrch.

Bio škvařené sádlo
Jedlý živočišný tuk. Skladujte při teplotě do 5 °C.

Bio sasovská klobása

Složení: bio vepřové a bio hovězí maso, bio koření, kuchyňská sůl.

nebo

Bio Sasovská uzená vepřová kýta
Složení: bio vepřová kýta 97,5%, bio kořenící směs, kuchyňská sůl max. 2,5%.

Sdílet na Facebooku